Нема на залиха
Привремен

Bar Tee

0 out of 5

Густа и фина структура.
Повисока отпорност на болести.
Висока густина на трева.
Помалку ѓубриво е потребно.
Одлична толеранција на суша.
Поретко се бара косење.

Категории Голф, Семиња, Трева Ознаки: , ,

Опис

Состав:
40% Festuca rubra commutata
20% Festuca rubra litoralis
40% Pоа pratensis

Критики

Нема критики сеуште.

Be the first to review “Bar Tee”