Red Karmen

0 out of 5

Сорта во доцниот сегмент и е со потекло од Холандија.

Категории Арпаџик, Семиња

Опис

  • Калибража: 8-21 mm
  • Најпопуларна црвена сорта во секторот за хоби, бидејќи нејзината силна кожа ја прави оваа сорта многу погодна за мало пакување, како и за долгорочно складирање.
  • Произведува кружни клубени со длабока привлечна црвена до виолетова боја.
  • Не само што изгледа убаво, туку има и прекрасен зачинет вкус, што го прави одличен додаток на секоја салата.
  • Погоден за секој вид почва.

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Counrty of Origin

Imported

Quality

Organic

Критики

Нема критики сеуште.

Be the first to review “Red Karmen”